w ,

Valldemossa, czyli śladami Chopina przez Majorkę

Valldemossa oraz znajdujący się tu klasztor Kartuzów są wyjątkowo ważne dla polskich turystów, którzy spędzają swój urlop na słonecznej Majorce. To górskie miasteczko, znane z przyjaznego klimatu i malowniczej okolicy, znane jest jako miejsce wypoczynku Fryderyka Chopina. Gościł on w miejscowym klasztorze zimą 1838-1839, a w trakcie pobytu na Majorce towarzyszyła mu jego wielka miłość – znana pisarka George Sand. Do dnia dzisiejszego można tu zobaczyć sporo pamiątek po tej słynnej parze.

Klasztor Kartuzów – niezwykła budowla

Klasztor ten, od końca XIV wieku służący Kartuzom, był pierwotnie królewskim pałacem. To miejsce, które może pochwalić się długą i ciekawą historią, a jego zabudowania z pewnością mogą wywrzeć ogromne wrażenie na zwiedzających. Większość widocznych tu obecnie zabudowań pochodzi z XVIII wieku. Z połowy XVIII wieku pochodzi kościół, którego wyjątkową ozdobą są piękne freski. Zaglądający na teren klasztoru turyści mogą nie tylko zwiedzić kościół, ale i cele zakonników. Nieco ponure cele służyły mieszkańcom klasztoru, były miejscem ich modlitw i rozmyślań. W każdej z nich znajdował się kącik, w którym mogli się modlić oraz miejsce do spania. Dwie cele służą obecnie jako muzeum, w którym można podziwiać pamiątki po Chopinie i Sand.

Pałac króla Sancza

W pobliżu klasztornego kompleksu znajduje się kolejny ciekawy obiekt. To pałac króla Sancza, który powstał w początkach XIV wieku i który początkowo służył jako domek myśliwski. Został on zbudowany dla króla Sancza, któremu dokuczała astma i dla którego pobyt w Valldemossie był szansą na podratowanie zdrowia. Dziś w pałacowych wnętrzach turyści mogą podziwiać ciekawą kolekcję antycznych mebli, dawne naczynia oraz mnisie szaty.

Valldemossa to bez wątpienia jedno z ciekawszych miejsc, którymi może zachwycić turystów Majorka. Ze względu na historyczną wartość tego miejsca oraz na jego malowniczość, chętnie przybywają tu wycieczki chcące lepiej poznać dzieje wyspy i jej największe atrakcje.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

TOP 10: co warto zobaczyć na terenie Andaluzji?

Roztoczańskie wodospady, czyli na czym polega fenomen szumów?