w ,

Odkryj Barcelonę: z wizytą w Dzielnicy Gotyckiej

Stała się jedną z najwspanialszych atrakcji, z jakimi kojarzona jest Hiszpania. Barcelona jest z niej wyjątkowo dumna, z kolei dla turystów jest ona jednym z najpiękniejszych i najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po katalońskiej stolicy. Dzielnica Gotycka to wspaniała wizytówka, dzięki której Barcelona stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. To tu Hiszpania zachwyca najmocniej, to tu czeka na turystów moc wrażeń. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po słynnej Barri Gotic?

Dzielnica Gotycka to najwspanialsza część Barcelony, na terenie której można zapoznać się z najstarszymi zabytkami tego miasta. Dzielnica Gotycka to przede wszystkim kamienne budynki, które mają wyjątkowy urok. Część z nich pełni obecnie rolę stylowych kawiarenek, w niektórych urządzono wspaniałe sklepy. Część z nich pochodzi jeszcze z XIII wieku, dzięki czemu są one najstarszymi domami na terenie Barcelony. Dumą Barri Gotic są jednak zabytki sakralne. Tym najcenniejszym skarbem jest miejscowa katedra. Budowana od końca XIII wieku, stała się jednym z symboli dzielnicy gotyckiej oraz jedną z najważniejszych atrakcji, jakimi przyciąga turystów Barcelona. Jej historyczny charakter zadziwia, podobnie jak reprezentacyjna fasada będąca już efektem prac wykonanych w XIX stuleciu. Katedra ta zachwyca swym historycznym charakterem, wspaniałymi wnętrzami oraz krużgankami, którym z pewnością warto przyjrzeć się dokładniej.

Dzielnica Gotycka to także miejsce doskonałe dla tych, którzy chcą w czasie wycieczki po stolicy Katalonii zwiedzić ciekawe muzea. Muzeum Historyczne oraz pobliska placówka, zajmująca się m. in. gromadzeniem zabytków z czasów, mogą okazać się wielką atrakcją dla każdego turysty.

Dzielnica Gotycka to duma tak pięknego miasta, jakim jest Barcelona. Wycieczki po historycznych uliczkach każdemu mogą sprawić wiele radości, a niezwykła atmosfera tej dzielnicy może oczarować każdego. Dzielnica Gotycka jest jednym z tych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kuchnia andaluzyjska. Gazpacho tradycyjne.

Opustoszała Wenecja