w ,

6 miejsc, które warto zobaczyć w Danii

Dania staje się coraz bardziej kuszącym kierunkiem turystycznych wypraw, a wycieczki po tym kraju mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć na terenie najmniejszego kraju Skandynawii? Oto atrakcje, które na każdym z nas mogą zrobić wielkie wrażenie.

Miejsce 6. Legoland – nie tylko dla dzieci

Legoland jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie Danii, a znane biura podróży chętnie organizują wycieczki na jego teren. Ta wyjątkowa kraina, której wszystko kręci się wokół najsłynniejszych klocków świata, może zrobić ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na ich opiekunach.

Miejsce 5. Ogrody Tivoli

To kolejny park rozrywki, na terenie którego każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Ogrody Tivoli to duma Kopenhagi, mogąca się pochwalić historią sięgającą połowy XIX wieku. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł skorzystać z drewnianych kolejek Rutsjebanen i Bjerg Banen oraz przejechać się na karuzeli Himmelskibet, która liczy sobie 80 m wysokości i uchodzi za jeden z najwyższych obiektów tego typu na całym świecie.

Miejsce 4. Wyspa Funen

Wyspa Funen, znana jako miejsce, w którym przyszedł na świat Hans Christian Andersen, będzie atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, kto chce spędzić czas w baśniowej krainie. Pałac Odense, renesansowy zamek Egeskov z połowy XVI wieku oraz skansen folkloru Fionii – oto najważniejsze atrakcje, jakimi może nas oczarować ta wyspa.

Miejsce 3. Duńska Riwiera

Ten skrawek Danii to wyjątkowe miejsce dla każdego, kto chce spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, a dobre warunki do wypoczynku oraz bliskość Kopenhagi są jego wielkimi walorami. Kuszą tu piękne plaże oraz ciekawe zamki, w gronie których wyróżnia się XVI-wieczny zamek Kronborg. W czasie wycieczki po tej części Danii warto też zwiedzić podziemne Muzeum Morskie, które swą ekspozycją może oczarować każdego z nas.

Miejsce 2. Oceanarium w Kopenhadze

Oceanarium w Kopenhadze jest największym akwarium, jakim może się pochwalić Skandynawia. Kto odwiedzi to miejsce, ten będzie mógł wybrać się na niezapomniany spacer wśród raf koralowych oraz podziwiać wiele morskich zwierząt. Rekiny, węgorze, piranie i anakondy – oto wybrane gatunki zwierząt, z jakimi można się spotkać w tym miejscu.

Miejsce 1. Bornholm

Wycieczki na Bornholm, tak chętnie organizowane przez znane biura podróży, cieszą się wśród polskich turystów wielkim powodzeniem. Nic w tym dziwnego, gdyż ta wyspa to idealne miejsce dla tych, którzy chcą w aktywny sposób spędzić wolny czas i cieszyć się pięknymi widokami. Piaszczyste plaże, potężne klify oraz tradycyjne wędzarnie ryb – oto symbole wyspy. Warto jednak pamiętać, że na Bornholmie czekają na turystów wspaniałe zabytki. Ruiny twierdzy Hammershus czy rotundowe kościoły – oto wybrane perełki duńskiej architektury, obok których nie można przejść obojętnie.

Dania to piękne i gwarne miasta, w gronie których wyróżnia się Kopenhaga, oraz kameralne osady, na terenie których można się nacieszyć wypoczynkiem na wysokim poziomie. To tereny idealne dla osób spragnionych dobrej zabawy, jak i dla tych, którzy chcą w aktywny sposób spędzić wolny czas na łonie natury. Tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, nic więc dziwnego, że zainteresowanie wizytą w tym kraju konsekwentnie wzrasta.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Bieszczadzkie atrakcje: Cisna i okolice

Polskie krainy historyczne – Podlasie i jego charakterystyka