w ,

TOP 10: co warto zobaczyć na terenie Andaluzji?

To jeden z najpiękniejszych regionów, jakimi może się pochwalić Hiszpania, a także jeden z najchętniej wybieranych kierunków wypraw. Andaluzja to wspaniałe atrakcje, którym z pewnością warto poświęcić swój czas. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części Hiszpanii?

TOP 10. Parque Natural de la Sierra Norte de Sevilla

Ten wyjątkowy park krajobrazowy, leżący na terenie gór Sierra Morena, jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników pięknych widoków oraz pieszych wędrówek. Na terenie tego parku czekają też wspaniałe atrakcje dla turystów – przyrodników, a w szczególności dla ornitologów. W tym miejscu można prowadzić obserwacje wielu ciekawych gatunków ptaków, m. in. orłów oraz sępów.

TOP 9. Most Puente Nuevo w Rondzie

W Rondzie, mieście rozłożonym na potężnych skałach, bardzo ważnym zabytkiem jest XVIII-wieczny most Puente Nuevo. To jeden z najciekawszych mostów, jakimi może nas oczarować Hiszpania, a jego pokonanie może się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą.

TOP 8. Złota Wieża w Sewilli

Torre de Oro, czyli słynna Złota Wieża, to jeden z symboli Sewilli. Ten ciekawy zabytek jest jedną z najbardziej oryginalnych pamiątek po tutejszych fortyfikacjach. Dziś w jej murach mieści się muzeum morskie – interesująca placówka muzealna, której z pewnością warto poświęcić swój czas.

TOP 7. Arcos de la Frontera

Arcos de la Frontera jest jednym z najsłynniejszych białych miast, jakimi może się pochwalić Andaluzja. Wąskie uliczki, zabytkowe kościoły oraz białe domy – oto czynniki, dzięki którym wycieczki po tym mieście mogą się dla każdego z nas stać wyjątkową przygodą.

TOP 6. Wielki Meczet w Kordobie

Ten zabytek to wizytówka Kordoby oraz jedna z najsłynniejszych budowli w Hiszpanii. Wielki Meczet, częściowo przebudowany na gotycko-renesansową katedrę, zachwyca zarówno są formą, jak i historią. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten będzie mógł zobaczyć wspaniałe mozaiki, piękne kolumny oraz dekoracje, dzięki którym budowla ta wciąż wzbudza zachwyt wśród zwiedzających.

TOP 5. Pałac Alhambra de Granada

Ten zabytek jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po Granadzie, a powodów, dla których warto mu poświęcić swój czas, jest wiele. Twierdza ta uznawana jest najpiękniejszy pałac arabski nie tylko na terenie Andaluzji, ale i na całym świecie, zatem jego zwiedzenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

TOP 4. Casa de Pilatos w Sewilli

Ten wspaniały pałac zalicza się do grona najważniejszych atrakcji turystycznych, jakimi może oczarować turystów Sewilla. Uznawany za pierwowzór andaluzyjskich pałaców spotykanych w południowej Hiszpanii, z pewnością zasługuje na większą uwagę zwiedzających. Ten kompleks pałacowy może się pochwalić wspaniałymi dziedzińcami, ogrodami oraz wspaniałymi wnętrzami, których zwiedzenie dostarczy każdemu z nas niezapomnianych wrażeń.

TOP 3. Katedra w Maladze

Renesansowa katedra w Maladze z pewnością przyciągnie uwagę miłośników sztuki sakralnej, jednak nie tylko dla nich wizyta w tym kościele będzie ciekawym doświadczeniem. Ta potężna świątynia może się pochwalić pięknym wnętrzem, zaprojektowanym przez mistrza Diego de Siloé. Ciekawy ołtarz główny z połowy XVI wieku, XVIII-wieczne organy – oto wybrane dzieła sztuki, którym podczas zwiedzania tej świątyni warto się uważniej przyjrzeć.

TOP 2. Katedra w Sewilli

Katedra w Sewilli zachwyca zarówno swą historią, jak i ogromnymi rozmiarami. Wzniesiona w XV wieku, jest jedną z najpiękniejszych świątyń gotyckich, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Turystów przyciąga tu również fakt, iż jest to trzecia pod względem wielkości katedra na świecie, we wnętrzu której kryją się cenne zabytki oraz unikalne dzieła sztuki. Przyciąga też świadomość, że katedra ta stała się miejscem spoczynku wielu zasłużonych osobistości, w tym znanego podróżnika, Krzysztofa Kolumba.

TOP 1. Arabski pałac Alcazaba w Maladze

Dla miłośników fortyfikacji, ten pałac z pewnością stanie się ważnym punktem w programie wycieczki po Andaluzji. Dzieje tego obiektu sięgają XI wieku, a ciekawa przeszłość łączy się tu ze wspaniałą architekturą. Masywne mury, okazałe dziedzińce oraz ogrody – oto atrakcje, dzięki którym pobyt w tym miejscu stanie się dla każdego z nas wspaniałą przygodą.

Hiszpania to wyjątkowy kraj, a wczasy na jej terenie dla każdego z nas mogą się okazać wyjątkową przygodą. Czas spędzony w tej części Europy z pewnością nie będzie czasem stracony, a czekające tu atrakcje sprawią, że wyprawa po Andaluzji na długo pozostanie w naszej pamięci.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Valldemossa, czyli śladami Chopina przez Majorkę

Cudowne wodospady w Brazylii