w ,

Roztocze dla ciekawych – Biłgoraj

Biłgoraj jest jednym z ciekawszych miast na terenie Lubelszczyzny, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w tym mieście? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Biłgoraj może się okazać ciekawym celem dla miłośników kultury ludowej i architektury. Kusi tu m. in. ciekawy skansen „Zagroda sitarska”, wielką popularnością wśród turystów cieszy się tu również Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Wiele zabytkowych domów można też zobaczyć w trakcie spaceru po mieście. A co zabytkami sakralnymi? W tym gronie wyróżnia się barokowy kościół pw. Trójcy Świętej Wniebowzięcia NMP z pierwszej połowy XVII wieku. Warto tu również zwiedzić franciszkański zespół poklasztorny, będący jedną z turystycznych wizytówek miasta. Biłgoraj jest też idealnym miejscem dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Przez to miasto przebiegają liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe, dzięki którym każdy z nas może w niezwykle przyjemny sposób odkrywać okoliczne atrakcje. Ciekawy szlak prowadzi zatem wzdłuż trasy dawnej kolejki wąskotorowej, kuszą też szlaki: Puszczański i Roztoczański. Mają one wiele uroku, a ich pokonanie każdemu z nas sprawi wiele radości.

Wspaniałe zabytki i piękna okolica to czynniki, dzięki którym na terenie tego miasta coraz lepiej rozwija się turystyka. Coraz ciekawsza baza noclegowa sprawia, że urlop w tym miejscu każdy z nas może zaplanować bez większych problemów. Wszak i Biłgoraj, i jego najbliższa okolica, mogą się pochwalić niezwykłym pięknem

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Czego warto skosztować na Islandii?

Bez Planu-Cały dzień na Nacpan Beach w El Nido