w ,

Maurzyce: skansen dla ciekawych

W rejonie Łowicza ciekawych atrakcji nie brakuje. Na długiej liście miejsc, którym w tej części kraju warto poświęcić swój czas, pojawiają się m.in. Maurzyce.

Tutejszy skansen to ciekawy cel wycieczki dla tych, których fascynuje kultura ludowa, jak i dla tych, którzy lubią spędzać wolny czas wśród perełek drewnianej architektury. Skansen w Maurzycach może się pochwalić ciekawą kolekcją skarbów ludowego budownictwa z przełomu XIX i XX wieku, nie brak tu również sprzętów gospodarskich, kapliczek i tak charakterystycznych dla okolic Łowicza wycinanek.

Spacer w takiej scenerii może się zatem dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą oraz lekcją historii, która na długo zapisze się w pamięci. Wielkie wrażenie robią typowe chaty łowickie, mogące się pochwalić ciekawą kolorystyką i ciekawym wyposażeniem. W wielu z nich udało się zgromadzić zabytkowe meble oraz wycinanki czy dekoracyjne „pająki”, zawieszane niegdyś pod sufitem.

W skansenie tym można również zajrzeć do wiejskiej szkoły oraz karczmy, można też pospacerować wokół koźlaka. Dla miłośników straży pożarnej nie lada gratką stanie się z kolei zrekonstruowana remiza, w której czeka kilka zabytkowych wozów strażackich. Wszystkie te obiekty prezentują się wspaniale, a czas spędzony w takiej scenerii dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Top 6 miejsc, które warto zobaczyć w Danii

Tajemniczy podziemny Wiedeń