w ,

Lublin: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najpiękniejszych miast we wschodniej części Polski, a wycieczki po jego terenie mogą się dla każdego z nas okazać niezwykłą lekcją historii. Lublin zachwyca, a czekające tu atrakcje mają wyjątkowy charakter. Na jakie zabytki warto zwrócić szczególną uwagę w tym mieście?

Lublin to miasto przyciągające ciekawą zabudową oraz historycznym charakterem, a w odkrywaniu jego piękna pomagają turystom liczne trasy spacerowe. Dzięki nim można wędrować Śladem Wielkich Lublinian, Szlakiem Wielokulturowym oraz Szlakiem Zabytków Architektury. Wielką popularnością cieszą się też takie trasy turystyczne, jak Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, Szlak Pamięci Żydów Lubelskich oraz Szlak Renesansu Lubelskiego. Większość tych tras przebiega przez teren Starego Miasta oraz Śródmieścia, na terenie których można ujrzeć największe atrakcje Lublina. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie?

Zwiedzanie Lublina nie może się obejść bez wizyty na Zamku Lubelskim, znanym ze średniowiecznej kaplicy Świętej Trójcy oraz ciekawej ekspozycji muzealnej. Lublin to również słynna Brama Krakowska, przez którą większość turystów wchodzi na teren Starego Miasta, oraz rynek, wokół którego wciąż stoją piękne kamieniczki o reprezentacyjnym charakterze. Gmach ratusza, w którym mieści się Muzeum Trybunału Koronnego, Brama Grodzka oraz Lubelska Trasa Podziemna – oto kolejne atrakcje, dzięki którym turyści odwiedzający Lublin mogą przeżyć tu wspaniałą przygodę. Dla miłośników sztuki sakralnej nie lada gratką będzie wizyta w lubelskiej archikatedrze oraz w bazylice Dominikanów. Każda z tych świątyń ma wyjątkowy charakter, każda z nich może się pochwalić wspaniałym wyposażeniem. Wszystko to sprawia, iż turystom odwiedzającym Lublin nuda nie zagrozi, a czas spędzony na spacerowaniu po tym mieście dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Co myślisz?

Napisane przez admin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jakie „pamiątki” kulinarne możemy przywieźć z Budapesztu?

Nacpan Beach-El Nido na wyspie Palawan